Ateşleme Kabloları...

Türk otomotive yan sanayinin kalkınma yıllarında kurulan Ünüvar Elektronik, ticari faaliyetlerine bujilere yüksek gerilim taşıyan ateşleme kabloları üretimi ile başlamıştır. Ana sanayi üreticilerine direkt hizmet veren firmamız kısa zamanda iç pazarda lider firma konumuna gelmiştir.

Otomobillerde Ateşleme Sistemi, bir yüksek gerilim trafosunda üretilen gerilimin Ateşleme Kabloları vasıtasıyla bujilere taşınmasıyla başlayıp, Bujilerde üretilen kıvılcımın, yanma odasında püskürtülen yakıt ile birleşmesiyle devam edip, açığa çıkan yanma enerjisinin, silindirlerde hareket enerjisine dönüştürülmesiyle son bulur. Ünüvar Elektronik sürekli iyileştirme bilinci ve yüksek kalite anlayışı ile ateşleme kablolarında maksimum enerji transferini minimum kayıpla iletmek için çeşitli üretim teknolojileri geliştirmiş ve uygulamaya devam etmektedir. Ayrıca Aktarılan Yüksek gerilim araç içerisinde mevcut olan diğer elektronik üniteleri olumsuz etkilemesi konusunda da sunduğu çözümler, müşterileri tarafından sürekli takdir görmüştür.

Farklı üretim teknolojisi ile rakiplerinden daima bir adım önde olan Ünüvar Elektronik maksimum enerji transferi sağlayan ürünleri ile yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Ünüvar Elektronik geçmişten gelen tecrübesi günümüzde LPG ‘ li araçlara da uyarlayarak çevre dostu ürünlerin sayısını artırmayı hedeflemektedir..