Ateşleme Bobinleri...

Ünüvar 30 yıllık ateşleme sistemleri üretim tecrübesini ‘Tübitak geliştirme Projesi’ ile birleştirerek, Türkiye’nin ilk yerli sermaye ile Ateşleme Bobini üreten kuruluşu olmanın gururunu yaşamaktadır.

2000’li yıllara kadar araçlarda Ateşleme sistemleri yüksek gerilim trafosunun krank milinden aldığı sinyali distribütör vasıtasıyla silindirlere dağıtılmasıyla gerçekleşiyordu. Gelişen Elektronik Teknolojisi Araçlarda ECU olarak adlandırılan elektronik kontrol ünitesini meydana getirmiştir. ECU araç içerisinde tam zamanlı real-time olarak çalışan ve aracın bütün giriş- çıkış parametrelerini kontrol almayı amaçlayan bir ünitedir. Bu doğrultuda Distribütörlü Ateşleme Sistemleri günümüzde yerini ECU ünitesi tarafından yönetilen Ateşleme Bobinlerine bırakmıştır. Ateşleme Bobinleri yakıt tasarrufu ve yakıtın çiğ yanması gibi problemleri de ortadan kaldırmayı amaçlayarak tam performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ünüvar Elektronik ateşleme sistemlerindeki tecrübesini bir Tübitak projesi ile birleştirerek “İthal İkame Ateşleme Bobini Projesi” ile Türkiye’deki ilk yerli ateşleme bobinini üretmenin ve bu konuda tecrübelerini müşterileriyle paylaşmanın gururunu yaşamaktadır.

Ünüvar Elektronik uzun ömrü ve yüksek performansı ile pazarda tüketicinin vaz geçilmez tercihi haline gelmiştir. Ateşleme bobinleri tasarım ve geliştirme süreçlerini başarı ile tamamlayan Ünüvar Elektronik bu ürün gamında da Global üretici olmayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi al...